DOMŮ  |  TIRÁŽ  |  KONTAKT  |  MAPA STRÁNEK  |  PŘIHLÁSENÍ
Vinonaut / aktuálně
de/cz


21. SRPEN 2012 –H | Ačkoliv by se mělo zacházet se superlativy opatrně, lze říci, že ročník 2011 patří v Německu určitě k jednomu z nejlepších za posledních dvacet let. Může za to optimální vývoj vegetačního období, kdy v létě dostatečně pršelo a podzim byl teplý a slunečný. Výsledkem byly hrozny s vysokou cukernatostí a jemnější kyselinkou.
Ryzlinky ročníku 2011 jsou oproti klasickým ročníkům plnější, tělnatější, koncentrovanější. Kyselinka je sice „ryzlinková“, ale zpravidla přece jen decentnější a mírnější než obvykle. Vína zároveň nepostrádají svou klasickou aromatičnost a eleganci, již teď jsou připravena ke konzumaci a vykazují neobyčejnou pitelnost.
Přivezli jsme tedy nová krásná vína od našich stávajících dodavatelů vinařství Toni Jost, Dr. Kauer, Marco Hofmann, Bernhard Prass a Adams. Rádi bychom upozornili na novinku v naší nabídce, a to vinařství Weingart. Toto vinařství tvoří naprostou špičku v regionu a patří i k absolutní německé špičce. V prestižní ročence „Gault Millau“ dostalo jako pouze jedno ze dvou středně-porýnských vinařství čtyři hrozny z pěti, přičemž 5 hroznů = světová špička, 4 hrozny = německá špička. Od Floriana Weingarta jsme přivezli dva kabinety – suchý a polosuchý –, a navíc polosuchý pozdní sběr. Všechny hrozny pocházejí z proslulé trati Bopparder Hamm.
Dále bychom chtěli upozornit na nová vína z vinařství Adams. Mladá vinařka Simone Adams, která převzala vinařství po zesnulém otci, prezentuje novou prémiovou řadu „Kaliber“ s novou, nápaditou adjustáží. Přivezli jsme dvě Spätburgundy (Pinot noir, Rulandské modré), které tvoří základ a špičku této řady, „Kaliber 12“, vstupní, ovocný pinot, a „Kaliber 36“, ambiciózní velký pinot s obrovským potenciálem.
Podrobnosti o všech vínech najdete v sekci sortiment.