DOMŮ  |  TIRÁŽ  |  KONTAKT  |  MAPA STRÁNEK  |  PŘIHLÁSENÍ
Vinonaut / aktuálně
de/cz


13. PROSINEC 2011 | Dovezli jsme sadu čerstvých ryzlinků ročníku 2010 z vinařství Toni Jost a Dr. Kauer. Jaký to byl vůbec ročník?

Ve Středním Porýní vznikly velmi minerální a extraktivní Ryzlinky s pevným tělem, které budou krásně zrát, ale jsou zároveň již teď pěkně pitelné. Kdo z vinařů měl trpělivost, nechal hrozny dlouho viset, a získal tím vysoké extrakty a dobrou strukturu, předpoklady pro harmonickou integraci řízné ryzlinkové kyselinky. Peter Jost a Randolf Kauer jsou zkušení vinaři, kteří nezaváhali a prezentují pěknou kolekci Ryzlinků s charakteristickým otiskem terroiru.

Konkrétně se můžete těšit na svěží kabinety v suché a polosuché variantě a dva hodně zajímavé pozdní sběry. Jostův „Devon-S“ je novinka v našem sortimentu, název odkazuje na geologické období vzniku rýnského břidlicového pohoří. Toto víno dokonale reflektuje typickou kombinaci výrazné minerality s jemnými ovocnými tóny broskví a meruňek.

Absolutní extratřída je Kauerův suchý pozdní sběr z tratě Oberweseler Oelsberg. Archetypický Ryzlink, který okouzlí elegantním, krásně strukturovaným tělem, které je nabité vibrující mineralitou. Víno je již nyní harmonické a vyvážené, zároveň odhadujeme potenciál zrání na deset a více let.

Upozornit bychom chtěli i na zajímavost ze sklepa Dr. Kauera: „Tornado“ je název pro klaret z odrůdy Spätburgunder, tedy Pinot Noir. Randolf Kauer nám zde nabízí za velmi zajímavou cenu seriózní, velmi šťavnaté suché víno na způsob „Blanc de Noir“, které najde široké uplatnění v kombinaci s různými pokrmy, jako například grilovanou zeleninou, rizotem s mořskými plody či těstovinami s rajčatovým pestem.

Další podrobnosti a analytické hodnoty najdete u jednotlivých vín v rubrice sortiment.